Copyright © Przystań Ruchu

OBOZY wakacyjne


 Wakacje z terapią tańcem i ruchem
"Regeneracja - w przestrzeni, w przyrodzie, w równowadze"

27 czerwca - 3 lipca 2020, Wesołowo, Mazury 

Prowadzą: Zuzanna Pędzich i Ada Kaczan

Po raz kolejny zapraszam na Mazury, miejsca absolutnie czarodziejskiego, w którym czas płynie wolniej, piękno jest wszechobecne, powietrze czyste, a jedzenie pyszne i zdrowe (tak, tak - okazuje się że te dwie rzeczy da się jednak pogodzić :) Jest to też wymarzone miejsce do prowadzenia zajęć na dworze i o ile tylko pogoda pozwoli będziemy dużo czasu spędzać na łonie natury. W programie min. 5 godzin warsztatów dziennie (uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu 40 godz. dydaktycznych warsztatów), mini warsztat z malowania techniką seccorell, doskonałe jedzenie i czas na spacery po pięknej okolicy.

IMG_7165.JPGZapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch i aktywnym wypoczynkiem w dobrym towarzystwie. Skorzystać z warsztatów mogą także terapeuci, psychologowie i trenerzy, którzy chcieliby urozmaicić prowadzone zajęcia wzbogacając je o elementy ruchowe. Uczestnicy otrzymają muzykę do  kilku tańców,  których nauczymy się na tyle dobrze by można się było nimi  dzielić z innymi,  czy to na spotkaniach towarzyskich czy warsztatach.

W programie codziennie:

- poranna medytacja oparta o Ruch Autentyczny i koherencję serca (Zuzanna)
- dwugodzinne zajęcia z terapii tańcem i ruchem przeplatane tańcami w kręgu - motywem przewodnim będzie temat temat odpoczynku, spokoju, regeneracji, czerpania z przestrzeni, przyrody i jej symboliki, szukania i utrzymywania równowagi na różnych poziomach (Zuzanna)
- "Połączenia" - ponadgodzinne zajęcia o ruchu i o opowieściach, jakie niesie ze sobą ruch (Ada)
- ponadgodzinne tańce w kręgu  (Zuzanna)

Dla urozmaicenia krótki warsztat "Malowanie światłem" - malowania techniką secorell, idealnie nadającą się do malowania ruchu oraz marzeń (Zuzanna)

Współprowadząca warsztaty Ada Kaczan  jest psychoterapeutką w trakcie kończenia 4-letniego szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, praktykuje, kiedy tylko może analizę ruchu Laban Bartenieff Movement System, jest niezmiennie zafascynowana ruchem i możliwościami, jakie daje pogłębiona świadomość ruchu.

Wesołowo położone jest tuż przy kanale Mazurskim oraz jeziorze Oświn z rezerwatem ptactwa. W pobliżu jezioro Mamry oraz miasteczko Węgorzewo – około 12 km, jezioro Rydzówka – około 5 km, można tam dotrzeć rowerami, które są do dyspozycji na miejscu.

Będziemy mieszkać w pensjonacie, który powstał w budynku szkoły z 1918 roku, a fundamenty pochodzą z początku XVIII w. Budynek jest świeżo po remoncie, ale zachowany został dawny klimat. Tańczyć będziemy zarówno w przestronnej sali z drewnianą podłogą, jak i na dworze. W pobliżu domu jest staw z pomostem i sad owocowy. Wegetariańskie posiłki ze świeżych warzyw z własnego ogrodu przygotuje dla nas właścicielka domu, znajdująca inspirację w kuchni indyjskiej i kuchni pięciu przemian.

Pokoje: 2, 3 i 4-osobowe z łazienkami i bez, pierwszeństwo rezerwacji według kolejności zgłaszania się na warsztat. Ilość miejsc ograniczona do 14 osób.

Harmonogram:

27 czerwca, sobota(dzień 1)

12-15.00 - przyjazd i zakwaterowanie uczestników
14.00-16.00 - ciepły posiłek
17-18.30 - warsztaty
19.00 - kolacja
20.00-21.00 - tańce w kręgu

28 czerwca -2 lipca (dzień 2-6) przykładowy harmonogram - może ulegać zmianom w zależności od pogody i preferencji grupy

8.30 - medytacja w ruchu
9.00 - śniadanie
10 -12.00 - warsztaty terapii tańcem i ruchem
12.30 - 13.45 - Kolaże ruchem
14.00 - obiad
14.30-18.30 - czas wolny na spacery, wycieczki, odpoczynek, w połowie tygodnia malowanie seccorell
18.30 - kolacja
20-21.15 - tańce w kręgu

3 lipca, piątek (dzień 7)

8.00 - medytacja w ruchu
8.30 - śniadanie
10.00-12.30 - warsztaty terapii tańcem i ruchem
13.00 - obiad

Prosimy o zaplanowanie pobytu tak, by zdążyć na pierwsze zajęcia i móc zostać do końca.

Koszt pobytu z wyżywieniem: 840zł (płatne na miejscu), koszt warsztatów 740zł przy przedpłacie do 7 kwietnia, 770 zł po tym terminie. Aby zarezerwować miejsce na warsztatach należy wysłać  zgłoszenie na info@przystanruchu.pl i wpłacić 380zł na konto:

Przystań Ruchu, Rybnicka 77, 02-432 W-wa
30 1140 2004 0000 3102 3918 1113

Pozostałą część opłaty za warsztat należy przesłać do 31 maja. Przedpłatę można wycofać do końca maja, po tym terminie nie będzie zwracana.

Gorąco zapraszamy!

Informacje i zapisy: info@przystanruchu.pl

 

Zuzanna Pędzich  •   Terapia Tańcem i Ruchem (DMT)  •   Warsztaty  •   Ruch Autentyczny  •   Kontakt  •   Linki